KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11491052
nr 1149 1052
Carl Deelsbo
(1892-1990), Sverige
Blandteknik, Trädgårdsmotiv, signerad, 46x38 cm. Proveniens familjen Deelsbo
Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 4 december 2017
kl 19:27:42
4/12 18:52:08
4 dec
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo